Reklama
Reklama

Ruszyły zapisy na wiosenny trymestr zajęć w Uniwersytecie Otwartym UAM

Trwa rekrutacja na ostatni, wiosenny trymestr zajęć w Uniwersytecie Otwartym UAM. Wśród 88 propozycji znajdują się interesujące kursy, wykłady i laboratoria. Termin rejestracji upływa 11 marca bieżącego roku, a zajęcia rozpoczynają się zaraz po Świętach Wielkanocnych, na początku kwietnia.

W wiosennej edycji Uniwersytetu Otwartego UAM dostępnych jest prawie 90 kursów, obejmujących zarówno popularne zajęcia z poprzednich edycji, jak i sporo nowości - to prawie połowa propozycji. Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, znaczącą część oferty stanowią kursy językowe, obejmujące różne poziomy i aspekty. Kilka kursów skupia się na języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim, ale dostępne są także mniej popularne języki, takie jak chiński, japoński czy łotewski. Ponadto, istnieje możliwość zapisania się na zajęcia z psychologii, historii, prawa, nauk przyrodniczych i ścisłych.

Zainteresowanie wzbudzą także prawdopodobnie dotychczas niepodejmowane tematy, takie jak: "Queer studies. Ludzie, historia, kultura", "Wstęp do genealogii", "Energetyka i zrównoważony rozwój", oraz serię kursów kryminalistycznych: "Ślady kryminalistyczne - dowody zbrodni", "Owady w służbie kryminalistyki" oraz "Techniki analizy DNA". Całą ofertę odnaleźć można w katalogu dostępnym na stronie internetowej uo.amu.edu.pl.

Zajęcia prowadzone w Uniwersytecie Otwartym odbywają się w formie akademickich wykładów, zajęć oraz laboratoriów, obejmujących różnorodne obszary wiedzy. Prowadzą je doświadczeni eksperci związani z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, co gwarantuje wysoki standard nauczania oraz praktyczne podejście do omawianych tematów.

Większość kursów planowana jest w trybie zdalnym, jednak część z nich odbywa się stacjonarnie. Spotkania zazwyczaj odbywają się raz w tygodniu, zarówno popołudniami i wieczorami w dni powszednie, jak i w weekendy. Po zakończeniu kursu uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo, a po zdaniu dobrowolnego egzaminu można uzyskać świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia.

Rekrutacja na trymestr wiosenny trwa do 11 marca, a zajęcia rozpoczną się na początku kwietnia. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowani mogą dokonać zapisu poprzez stronę internetową Uniwersytetu Otwartego - uo.amu.edu.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro