Reklama
Reklama

To może być trudna niedziela dla kierowców podróżujących A2. Rolnicy zapowiedzieli blokadę trasy

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Ostrzega Autostrada Wielkopolska.

- W dniu 25 lutego (niedziela) od godziny 13:00 zapowiadany jest protest rolników w okolicy Świecka. Organizator protestu zapowiada blokadę drogi krajowej nr 2 w obu kierunkach na odcinku pomiędzy węzłem Świecko a przejściem granicznym - informuje Anna Ciamciak z Autostrady Wielkopolskiej.

Jak łatwo się zorientować, protest może spowodować ogromne utrudnienia dla kierowców, którzy poruszają się w kierunku Niemiec, jak i Polski. - W celu zminimalizowania skutków blokady, Autostrada Wielkopolska podjęła w porozumieniu z Policją oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad decyzję o możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w przypadku wystąpienia utrudnień:

• ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany na węźle autostradowym Jordanowo (68 km autostrady, powiat świebodziński) na drogę ekspresową S3,
• ruch pojazdów osobowych będzie mógł się odbywać do węzła Świecko (2 km autostrady, powiat słubicki), gdzie zostanie skierowany na drogę krajową nr 29,
• dodatkowo, na węźle Rzepin (20 km autostrady, powiat słubicki) zostanie zamknięty wjazd na autostradę w kierunku zachodnim.

Już teraz zarządca autostrady uprzedza, że na trasie i w jej okolicy mogą się tworzyć korki. - Wszystkie służby autostradowe będą pracowały w stanie najwyższej gotowości. Zostanie uruchomiona także dodatkowa komunikacja w ciągu głównym autostrady. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwzględnienie ww. sytuacji w planowaniu czasu podróży oraz miejsca przekroczenia granicy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro