Reklama
Reklama

Rozpoczyna się najdroższa inwestycja w historii powiatu. Rusza wycinka drzew

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maria z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maria z Pixabay

Chodzi o ważną drogę.

W połowie grudnia, kiedy podczas sesji Rady Powiatu radni większością głosów zadecydowali o kształcie przyszłorocznych dochodów i wydatków powiatu informowano o najważniejszych planach na 2024 rok. Zapowiedziano rozpoczęcie ogromnej inwestycji za blisko 200 mln zł. Zbudowana zostanie tzw. droga obronna Borówiec - Koninko - Krzesiny.

"Niemal 140 mln zł zamierzamy przeznaczyć w przyszłym roku na drogi, z czego 90 mln zł na inwestycje. Największą z nich będzie przebudowa drogi Borówiec - Koninko - Krzesiny. Całe zadanie (budowa wraz z wykupem gruntów) warte jest blisko 200 mln zł. W przyszłym roku I etap pochłonie niemal 60 mln złotych" - zapowiadał Jan Grabkowski, starosta poznański. Jak zaznaczył pieniądze na tę najdroższą inwestycję drogową w historii powiatu pochodzą z budżetu państwa.

Jak informuje dziś portal gminakornik.pl, rusza planowana w tym miejscu wycinka drzew. "Od najbliższego poniedziałku rozpocznie się proces usuwania drzew wzdłuż drogi powiatowej Borówiec - Koninko - Lotnisko Krzesiny"- czytamy. Jak dodano, geodeci wytyczyli już kluczowe punkty drogowe na polu. Jak informuje lokalny portal, przebudowanych zostanie lub pojawi się nowych łącznie 9 km dróg. Mowa jest także o budowie czterech rond oraz wiaduktu nad torami kolejowymi w Koninku i dwóch mostów na rzece Kopli. "Dzięki temu komunikacja w regionie stanie się płynniejsza i bardziej dostępna, co znacząco wpłynie na codzienne funkcjonowanie mieszkańców oraz lokalnego biznesu" - czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro