Reklama
Reklama

W popularnym miejscu rekreacyjnym powstaje nowy budynek. Tak wygląda plac budowy

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Ogród Jordanowski przy Solnej przechodzi metamorfozę.

Teren przy ul. Solnej, to jeden z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu. Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach epoznan.pl w czerwcu ruszyły prace związane z budową w tym miejscu budynku zaplecza sportowego. Dziś na placu budowy pojawił się zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

"Realizacja inwestycji pozwoli w pełni wrócić do idei działalności ogrodów jordanowskich, jako miejsc zabawy i relaksu, ale też edukacji dla najmłodszych. W ramach zadania powstaje nowy, wielofunkcyjny budynek z dużym tarasem na poziomie wejścia, dwoma świetlicami, szatnią, łazienkami, magazynem sprzętu sportowego i ogrodowego, pomieszczeniem socjalnym oraz biurem opiekuna" - informuje na portalu społecznościowym Wiśniewski.

"Teren przy ul. Solnej, to jeden z najstarszych ogrodów jordanowskich w Poznaniu, a także jeden z bardziej wartościowych dla centrum miasta terenów zielonych. Nowy obiekt zaprojektował zespół pod kier. arch. Hugona Kowalskiego. Prace zakończą się wiosną" - dodał.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro