Reklama
Reklama

Miasto przypomina. Zbliża się ważny termin dla poznaniaków!

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

Chodzi o podatek od nieruchomości.

Jak już informowaliśmy, decyzje o wysokości zobowiązań i indywidualnym numerze konta są dostarczane do podatników do 23 lutego. Osoby fizyczne mogą opłacić podatek w 4 ratach - do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. "Warto jednak pamiętać, że jeśli kwota nie przekracza 100 zł, należność trzeba uregulować za jednym razem, w terminie płatności pierwszej raty. Większy podatek również można opłacić jednorazowo do 15 marca, ale nie jest to wymagane" - informują miejscy urzędnicy.

Podatek od nieruchomości płacą właściciele działki, lokalu lub budynku. W przypadku osób posiadających mieszkanie spółdzielcze własnościowe podatek opłaca spółdzielnia. Podatek od nieruchomości można najwygodniej zapłacić poprzez mObywatela.

Jak podkreślono, pieniądze z podatków i opłat lokalnych wracają do mieszkańców. "Dzięki nim budowane są nowe chodniki, parki i zieleńce, szkoły i przedszkola. Pozwalają organizować bezpłatne zajęcia dla dzieci, a także ogólnodostępne imprezy i festiwale dla wszystkich poznanianek i poznaniaków. To także inwestycje w ochronę zdrowia i realizację projektów skierowanych do seniorów. W tegorocznym budżecie Miasta prognozowany wpływ z tytułu podatku od nieruchomości do miejskiej kasy to ok. 610 mln zł" - dodają miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro