Reklama
Reklama

E-hulajnogi wracają do Poznania. Podano specjalny kod rabatowy na darmowy przejazd

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Od 26 lutego e-hulajnogi Lime pojawią się na naszych ulicach.

"E-hulajnogi Lime szybko zyskały wiernych użytkowników wśród mieszkańców Poznania. Wierzymy, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej powiększymy naszą społeczność entuzjastów mikromobilności. Poczyniliśmy znaczne inwestycje we flotę oraz oprogramowanie, tak aby przede wszystkim zapewnić użytkownikom Lime bezpieczeństwo, a także komfort z jazdy naszymi e-hulajnogami" - komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager w Lime.

Obecnie firma operuje flotą ponad 23 000 pojazdów w naszym kraju. Sezon 2024 to szósty rok działalności Lime w Polsce. Jak przekazano, z okazji powrotu, firma przygotowała dla mieszkańców Poznania specjalny kod rabatowy LIME2024PL - 10-minutowy, darmowy przejazd w dniach od 26.02 do 30.04.2024 r. "W ubiegłym roku dzięki przemieszczaniu się e-hulajnogami Lime, mieszkańcy Poznania uniknęli ponad 84 tys. podróży samochodem i dzięki temu zredukowali poziom CO2 o 130 t."- informują przedstawiciele Lime.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. "Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji. Co ważne od 1.04.2024 w obszarze Strefy Płatnego Parkowania i Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania należy parkować e-hulajnogi przy punktach hop&go" - informuje Lime.

Warto też wiedzieć jak je bezpiecznie użytkować. Oto 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro