Reklama
Reklama

Wiadomo, kto wybuduje kolejny odcinek "eSki" w regionie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Budimex
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Budimex

Chodzi o fragment trasy S10 na północy Wielkopolski.

Firma Budimex poinformowała, że wygrała przetargi na pięć kluczowych odcinków trasy S10 Szczecin - Piła. Jeden z nich będzie przebiegać przez nasze województwo. Konkretnie chodzi o 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Witankowo i Piła Północ.

Wartość oferty złożonej przez Budimex to ponad 586 mln złotych netto. Wykonawca będzie mieć 39 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy. W okres ten nie wlicza się zimy. Główne prace mają być objęte 15-letnią gwarancją.

- S10 będzie dwujezdniową drogą ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Wydana w lipcu ubiegłego roku decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest ostateczna i określiła przebieg trasy. Nowa droga ekspresowa S10 będzie omijała miejscowości, przez które przebiega obecna DK10, między innymi Suchań, Recz, Kalisz Pomorski i Mirosławiec. Nowa trasa połączy się z już istniejącą obwodnicą Wałcza, a dalej S10 będzie biegła na południe od istniejącej DK10. Na węźle Piła Północ - przyszłym połączeniu S10 i S11 - zakończy się odcinek Stargard - Piła. Na trasie przewidziano budowę jedenastu węzłów drogowych. Powstanie też pięć par Miejsc Obsługi Podróżnych i dwa Obwody Utrzymania Drogi - wyjaśnia Budimex.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro