Reklama
Reklama

Jak wygląda sytuacja po niepokojących doniesieniach z Galerii Posnania?

fot. Jacek Molski / archiwum
fot. Jacek Molski / archiwum

Sprawdzamy.

O doniesieniach Poznańskiego Trójkąta Bermudzkiego pisaliśmy już kilkukrotnie na łamach epoznan.pl. Według doniesień, klienci CH Posnania mieli być zastraszani przez grupę nastolatków. Oficjalnych zgłoszeń było jednak niewiele. Zdaniem dyrekcji centrum od 1 do 20 stycznia zdarzeń z udziałem nieletnich, wymagających interwencji było sześć. Jak przekazała policja - z ich udziałem - pięć. Dotyczyły między innymi osób spożywających alkohol. Zupełnie inaczej wyglądała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw. Praktycznie jednego dnia pojawiło się tam ponad tysiąc zgłoszeń incydentów na terenie CH Posnania. Pojawiły się nawet przypuszczenia, że to skoordynowana akcja.

Do sprawy bardzo poważnie podeszli nie tylko dyrekcja poznańskiej galerii, ale też policja, miejscy radni czy młodzi radni z Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Do tej pory do naszej redakcji nie dotarły żadne inne niepokojące sygnały od Czytelników. Podobne zdanie ma również dyrekcja obiektu, która apelowała, by każdy niepokojący sygnał do nich zgłaszać. "W ostatnich dwóch tygodniach, w odpowiedzi na nasz apel o zgłaszanie przypadków nieprawidłowości, otrzymaliśmy tylko dwa dodatkowe sygnały. Zajęła się nimi już policja. Zweryfikowała ona także internetowe zgłoszenia, które pojawiły się na Krajowej Mapie Zagrożeń usuwając je z portalu" - przekazywał przed feriami Marek Ćwiek, dyrektor Galerii Posnania.

Z wcześniejszych wpisów, które wywołały całą aferę wynikało, że problemy mogą pojawić się w ferie, kiedy to młodzież zamiast do szkoły może pojawić się w galerii. Zapytaliśmy rzeczniczkę. Jak przyznała Martyna Walczak w pierwszym tygodniu ferii galerię odwiedziło wiele osób, ale wciąż żadne niepokojące sygnały, by działo się coś niepokojącego nie docierają.

"W minionym tygodniu Posnania, we współpracy z Komendą Miejską Policji, zorganizowała piknik "Bezpieczne Ferie". Kolejnym wydarzeniem, były warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych animatorek. Nie można zapomnieć także o pierwszej części "POSNANIA Talks" - webinarze z udziałem psycholożki Magdaleny Chorzewskiej, który wzbudził ogromne zainteresowanie i pozytywne reakcje uczestników"
- informuje.

"Cieszymy się, że wydarzenia, które przygotowaliśmy dla mieszkańców Poznania, cieszą się takim zainteresowaniem. Naszą intencją było stworzenie przestrzeni do rozmów z młodzieżą, a także do kreatywnej zabawy i bezpiecznego odpoczynku" - mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.

W drugim tygodniu ferii, Posnania zaplanowała kolejne niespodzianki, ale też w ramach POSNANIA Talks, kolejny live z udziałem psycholożki. Z kolei na 2 marca zaplanowano spotkanie na żywo z Magdaleną Chorzewską, która opowie o komunikacji i relacji rodzic - dziecko. "Udział w warsztatach jest bezpłatny, należy jedynie zapisać się poprzez wysłanie maila na adres [email protected], w tytule maila prosimy o wpisanie POSNANIA Talks" - dodaje rzeczniczka Posnanii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro