Reklama
Reklama

ZTM proponuje studentom tańszy bilet. Na ponad sto dni

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Studenci, którzy jeszcze tego nie zrobili, muszą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką w systemie PEKA.

Miasto Poznań oferuje studentkom i studentom Bilet Semestralny. Jest to bilet okresowy na sieć na konkretną strefę biletową w atrakcyjnej cenie. Bilet Semestralny na 120 dni, na strefę A (Poznań) kosztuje 172 zł, natomiast Bilet Semestralny na 150 dni na strefę A (Poznań) to wydatek 202 zł.

"Studenci I roku, jeśli jeszcze tego nie zrobili, mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką (ELS) w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej ZTM na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. ELS umożliwia też płacenie za przejazdy z tPortmonetki, czyli wyłącznie za przejechane przystanki niezależnie od czasu podróży" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

"Studenci i studentki II roku (oraz wzwyż), którzy mają już aktywną ELS w systemie PEKA, w celu zapisania ulgi studenckiej na koncie PEKA nie muszą odwiedzać Punktu Obsługi Klienta ZTM. Ulga studencka jest zapisywana automatycznie przy przedłużeniu ważności legitymacji. Zapis ulgi w systemie PEKA następuje kolejnego dnia po jej wprowadzeniu przez uczelnię" - dodaje.

Aby korzystać z 50-procentowej ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce należy zapisać to uprawnienie na legitymacji ELS w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. W przypadku braku zapisania informacji o uldze na karcie, system PEKA będzie pobierał z tPortmonetki opłatę normalną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro