Reklama
Reklama

Bardzo ważne wydarzenie dla młodzieży w Poznaniu

archiwum | fot. Łukasz Kędziora
archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Przez trzy dni młodzież, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół.

Przed nami dwudziesta ósma edycja Targów Edukacyjnych. To ważne wydarzenie zarówno dla młodzieży, jak i rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Podczas targów, które odbędą się 8-10 marca na MTP swoją ofertę zaprezentują placówki oświatowe nie tylko z Wielkopolski, ale całej Polski i zagranicy. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można będzie zapoznać się z ofertą liceów, techników, szkół branżowych, a także szkół językowych i uczelni wyższych. Na specjalnych stanowiskach czekać będą doradcy zawodowi, którzy chętnie pomogą w wyborze dalszej ścieżki edukacji. W programie targów znajdują się również szkolenia i warsztaty, których tematyka skierowana jest do nauczycieli, bibliotekarzy oraz pracowników oświaty. Zapowiedziano też liczne panele eksperckie, konkursy oraz występy artystyczne. Nie zabraknie również gier i konkursów z nagrodami.

"Na targi obowiązują bilety. Młodzież do 19 roku życia (włącznie), nauczyciele oraz bibliotekarze mogą pobrać darmowe wejściówki. Przy wejściu na teren MTP należy okazać dokument potwierdzający prawo do bezpłatnego wejścia oraz pobrany wcześniej bilet. Pozostałe grupy mogą zakupić bilety: ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz 3-dniowe (30 zł) na stronie tobilet.pl" - informują miejscy urzędnicy.

Targom Edukacyjnym towarzyszyć będą Poznańskie Targi Książki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro