Reklama
Reklama

Właściciel domu zaginął w latach 90., teraz w piwnicy budynku znaleziono ludzkie szczątki. Tajemnicza sprawa w regionie

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Dramatyczne odkrycie w miejscowości Rudna w powiecie pilskim.

Jak podaje Onet, we wtorek w trakcie prac remontowych na terenie jednego z domów w miejscowości Rudna ujawniono ludzkie szczątki. Znajdowały się w piwnicy. Z ustaleń portalu wynika, że dom ma nowego właściciela, który kompleksowo go remontuje. W trakcie remontu pojawił się problem z wodą stojącą w piwnicy - właściciel postanowił ją osuszyć. Podczas tego procesu wynajęta do tego firma natknęła się na ludzkie szczątki. Wezwano na miejsce funkcjonariuszy.

Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji przyznał w rozmowie z Onetem, że obecnie nie wiadomo jeszcze czyje to szczątki. Wiadomo natomiast, że ktoś zakopał tam człowieka. Sprawą zajmują się m.in. specjaliści z policyjnego Archiwum X. Powód? Były właściciel domu zniknął w tajemniczych okolicznościach w latach 90. ubiegłego wieku.

Onet ujawnia, że mężczyzna miał być agresywny dla swojej rodziny, a tuż przed zaginięciem pił alkohol ze znajomymi. Miał następnie wrócić do domu. Lokalna legenda mówiła o tym, że prawdopodobnie został zamordowany, a jego ciało ukryto. Jeszcze inna mówiła, że padł ofiarą porachunków z Romami, z którymi handlował końmi.

Policja podkreśla, że badane są różne wersje, ale dopiero wyniki badań rzucą światło na tę sprawę. Specjaliści muszą bowiem ustalić, do kogo należą odnalezione szczątki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro