Reklama
Reklama

Policja wymienia stare samochody

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Wielkopolską policję czekają kolejne zmiany. Do końca sierpnia, wszystkie jednostki Policji mają wycofać z użytkowania stare i wyeksploatowane furgony zasilane benzyną.

Funkcjonariuszom będzie się pracowało wygodniej a przede wszystkim szybciej i sprawniej dotrą do określonego celu. Ponadto, zmiany w policji, które zostały zapowiedziane, mają przynieść duże oszczędności. Tym razem będzie to zakup nowych pojazdów. Stare, zasilane benzyną zastaną zastąpione przez nowe ekonomiczne samochody zakupione w ramach programu modernizacji policji.

Główną zaletą nowy aut jest spalanie mniejszej ilości paliwa. Ponadto, poprzez ich lepszą jakość, nie będą musiały być poddawane tak częstym przeglądom mechanicznym. Nowe pojazdy mają pojawiać się sukcesywnie na drogach. W tym samym czasie, stopniowo będą znikały te dotychczasowo używane. Na pierwszy ogień pójdą stare furgony, które spalają około 15 litrów benzyny na sto kilometrów.

Według stanu z końca czerwca, wielkopolska policja dysponuje liczbą 310 furgonów różnego typu. W tym roku, do jednostek trafiło 83 nowych pojazdów. Pozostała część, czyli 227 samochodów to pojazdy, które nadawałyby się do wymiany. O tym, ile samochodów zostanie wymienionych i w jakiej kolejności proces ten będzie przeprowadzany, decydować będzie Komenda Główna Policji. Głównym kryterium będzie rocznik pojazdów oraz ich stan techniczny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro