Reklama
Reklama

Mając na koncie kilka zakazów prowadzenia pojazdów, jechał autem i przekroczył prędkość. A do tego uciekał przed policją

fot. policja
fot. policja

29-latek stanie przed sądem.

W piątek około 8.00 rano policjanci z Kościana kontrolowali prędkość kierowców w Głuchowie. W pewnym momencie ich oczom ukazało się audi, które jechało 77 km/h w miejscu, gdzie obowiązywała "pięćdziesiątka". - Podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, lecz ten nie zareagował na sygnały i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, ale kierujący w dalszym ciągu nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, kontynuując jazdę w kierunku miejscowości Sierniki, a ostatecznie porzucił pojazd w Pecnie na ul. Kwiatowej i oddalił się w nieznanym kierunku - podaje policja.

Szybko okazało się, że za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec gminy Mosina. Mężczyzna ma zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych nałożone przez sąd. - Został zatrzymany i przewieziony do kościańskiej komendy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie kierującego, lecz pobrana została również krew do badań pod kątem obecności środków odurzających - dodaje.

29-latkowi postawiono zarzut przestępstwa polegającego na prowadzeniu pojazdu mimo zakazu, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dostał 5400 złotych mandatu i 22 punkty karne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro