Reklama

Wielka poznańska inwestycja pod znakiem zapytania. Unieważniono wybór wykonawcy

fot. Teatr Muzyczny
fot. Teatr Muzyczny

Chodzi o budowę nowej siedziby Teatru Muzycznego.

Od mniej więcej czterech lat wiadomo, że nowa siedziba Teatru Muzycznego będzie zlokalizowana przy skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Skośnej, a więc w sąsiedztwie Akademii Muzycznej. Pod koniec 2021 roku inwestycja uzyskała pozwolenie na budowę. Jeszcze w 2022 roku planowano, że prace ruszą tu w 2023, ale ostatecznie, dopiero w listopadzie ubiegłego roku otwarto oferty złożone w przetargu. Poinformowano wówczas, że inwestor chce przeznaczyć na budowę 344 mln złotych. Wpłynęły dwie oferty - żadna nie zmieściła się w założonej kwocie. Firma Adamietz chciała przeprowadzić inwestycję za nieco ponad 390 mln, a firma Dekpol Budownictwo za nieco ponad 462 mln złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z dokumentów przedstawionych przez Teatr Muzyczny wynika, że 19 stycznia instytucja wybrała najkorzystniejszą ofertę - tańszą. 7 lutego zapadła jednak decyzja o unieważnieniu wyboru najkorzystniejszej oferty. Teatr Muzyczny podaje, że do unieważnienia doszło po tym, jak Dekpol Budownictwo wniósł odwołanie w tej sprawie. - W ocenie zamawiającego zarzuty podniesione przez Dekpol wymagają zbadania i zweryfikowania w drodze odrębnych czynności - czytamy.

Jak ustalił Głos Wielkopolski, obecnie nie wiadomo kiedy uda się wybrać najkorzystniejszą ofertę. Teatr zapowiada jednak, że będzie chciał zakończyć postępowanie w tej sprawie w drugim kwartale roku. Jeśli uda się wybrać wykonawcę w ramach tego przetargu, opóźnienie w stosunku do początkowego harmonogramu powinno być niewielkie. Gorzej jednak będzie, gdy przetarg trzeba będzie powtórzyć. Przypomnijmy, że jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, obiekt miałby być gotowy w 2027 roku.

Teatr Muzyczny w Poznaniu ma mieć widownię na 1200 miejsc, co sprawi, że będzie największym teatrem muzycznym w kraju. Ma mieć dodatkową salę - kameralną - na 300 miejsc. Ma się tu mieścić także restauracja i sala bankietowa. Obok teatru powstać ma Park Wody i Muzyki we współpracy z Aquanetem. Nowa siedziba Teatru Muzycznego będzie pierwszym budynkiem teatralnym zbudowanym od podstaw w powojennej historii Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro