Reklama

Wiemy, jaka jest najwyższa emerytura w Wielkopolsce. Za najniższą nie kupimy nawet paczki zapałek

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sabinevanerp / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sabinevanerp / pixabay.com

Przepaść między świadczeniami jest gigantyczna.

Zapytaliśmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu o to, jakie są aktualnie najwyższe i najniższe emerytury w naszym regionie. Okazuje się, że najwyższą emeryturę w województwie wypłaca I Oddział ZUS w Poznaniu. To dokładnie 31 726,01 zł miesięcznie - jest trzecią najwyższą emeryturą w kraju. Najniższa emerytura w Poznaniu to natomiast 1 złoty i 33 grosze. Nie jest to jednak najniższa emerytura w regionie. Tą wypłaca Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. Wynosi dokładnie 9 groszy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje Rzeczpospolita, najwyższa emerytura w Polsce to obecnie 43 tysiące złotych brutto. Dostaje ją mieszkaniec województwa śląskiego, który przepracował 62 lata i 5 miesięcy. Na emeryturę przeszedł mając 86 lat. Najniższą emeryturę w wysokości 2 groszy miesięcznie dostaje mężczyzna, który przeszedł na emeryturę mając 65 lat i tylko przez 1 miesiąc prowadził działalność, od której odprowadził składkę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro