Reklama
Reklama

Wielkie porządki na Cytadeli. "Wcześniej przeprowadziliśmy wypompowywanie wody ze stawu"

fot. ZZM Poznań / FB
fot. ZZM Poznań / FB

To przygotowania do wiosny.

Jak informuje na portalu społecznościowym Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu wiosenne porządki w ogrodzie wodnym na Cytadeli trwają pełną parą. "Nasze działania koncentrują się na oczyszczaniu wody i pielęgnacji roślinności. Wcześniej przeprowadziliśmy wypompowywanie wody ze stawu, przygotowując go przed sezonem godowym ropuch. Teraz teren zostaje dokładnie oczyszczony z liści, glonów i mułu, aby przygotować go na wiosnę. Dbamy o każdy szczegół, aby zapewnić naszym roślinom jak najlepsze warunki" - czytamy.

Przypnijmy, to coroczne przygotowania do wiosennej migracji płazów. W celu ochrony cennych gatunków płazów regularnie oczyszczane są zbiorniki w parku Cytadela. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, zarówno Ogród Wodny, jak i Rosarium są siedliskami chronionych gatunków płazów, dlatego należy cyklicznie je czyścić. Sadzawki zanieczyszczane są m.in. pyłkami i liśćmi, ale też tym co przyniosą ludzie.

Z uwagi na bezpieczeństwo chronionych zwierząt Zarząd Zieleni Miejskiej nieustannie apeluje, by nie wchodzić do sadzawek, nie wprowadzać tam zwierząt domowych ani nie wrzucać żadnego sprzętu, np. zabawek dla dzieci czy modeli pływających.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro