Reklama
Reklama

Kolejna znana sieć wycofuje ciastka. "Ze względu na skargi konsumentów na obecność fragmentów metalu"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. littlerocket z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. littlerocket z Pixabay

Nie powinniśmy ich jeść.

O sprawie informuje GIS. "Główny Inspektorat Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF), że firma Banketbakkerij Merba B.V. prowadzi wycofanie z obrotu i od konsumentów określonych partii wyrobów ciastkarskich ze względu na skargi konsumentów na obecność fragmentów metalu w produktach. Firma holenderska poinformowała, że na podstawie skarg konsumentów ustalono, że ciała obce były znajdowane w produktach wyprodukowanych w okresie od 7/12/2023 do 15/12/2023"- czytamy w komunikacie.

Szczegóły dotyczące produktów:
Wycofaniu z rynku polskiego podlegają następujące produkty:
Nazwa produktu: FINTON'S Chocolate 40% Cookies 225 g
Numer partii: 2334803
Data minimalnej trwałości: 12-09-2024
Dystrybutor w Polsce: NETTO Sp. z o.o. Motaniec 30 73-108 Kobylanka
Producent: Banketbakkerij Merba B.V.,Wilhelminakanaal Noord 2, 4902 VR Oosterhout, Niderlandy

"Dystrybutor firma NETTO Sp. z o.o., podjął działania dotyczące wycofania artykułu ze sprzedaży z sieci sklepów NETTO oraz poinformował odbiorców o zaistniałym zagrożeniu" dodaje GIS i zapewnia,że "organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej współpracują z podmiotem i monitorują proces wycofania produktu z obrotu".

Ciastka tego samego producenta wycofane zostały taż ze sklepów sieci Kaufland o czym informowaliśmy tutaj. Jak przekazuje dziś GIS, produkty objęte ostrzeżeniem nie są już dostępne w sklepach tej sieci. Kaufland zapewnia, że wycofany produkt można zwrócić we wszystkich sklepach, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro