Reklama
Reklama

Protest rolników. Tak ma wyglądać sytuacja na A2 i w okolicach Poznania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jamertal
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Jamertal

Kierowcy mogą mieć dziś spore problemy.

W związku z planowanym protestem rolników, w dniu 20 lutego możliwe będą utrudnienia w ruchu na węzłach autostradowych w okolicy Poznania, dlatego Autostrada Wielkopolska uruchomiła procedurę dodatkowego informowania kierowców o aktualnej sytuacji na drodze. Wiadomo, że kierowcy mogą mieć problem ze zjazdem i wjazdem na węźle Poznań Komorniki.

"W zależności od bieżącej sytuacji komunikaty dla kierowców podróżujących A2 będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści w ciągu głównym autostrady. Dodatkowo aktualną sytuację będzie można sprawdzić na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych (platforma X) Koncesjonariusza oraz Operatora. W zależności od utrudnień komunikaty będą przesyłane także za pośrednictwem Centrum Zarządzania Autostradą do mediów. Kierowcy planujący podróż będą mogli także sprawdzić aktualną sytuację na A2 w obrębie Poznania dzwoniąc na naszą infolinię" - informuje Anna Ciamciak rzecznik spółki Autostrada Wielkopolska.

"Służby autostradowe są w stanie najwyższej gotowości. Zwróciliśmy się także do Policji z prośbą o pomoc w minimalizowaniu skutków zapowiadanych protestów. Kierowców prosimy o szczególną ostrożność w dniu zapowiadanych protestów i uważne śledzenie sytuacji na trasie" - dodaje

Przypominamy też, że kierowcy w godzinach od 9:00 do 18:00 mogą mieć dziś problem na wjazdach i wyjazdach z naszego miasta. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 9.00. Wówczas całkowicie mogą być zblokowane trasy wlotowe i wylotowe z Poznania usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych na wysokości Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna.

Jak przekazywali policjanci znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:
1. Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange ( w obydwu kierunkach), Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej ( w obydwu kierunkach ),
2. Zakrzewo, węzeł S11 Poznań - Ławica ( blokada od strony zbiegu ulicy Gajowej i drogi 307 oraz od strony zbiegu ulicy Szkolnej i drogi 307 ),
3. Tarnowo Podgórne, Droga Krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11 ( w obydwu kierunkach ),
4. Golęczewo, węzeł Poznań - Północ, Droga Krajowa nr 11 ( na wysokości zajazdu "Dziupla ),
5. Kostrzyn, Droga Krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim,
6. Ograniczeń w ruchu należy spodziewać się także na węźle Kórnik ( w kierunku Środy Wielkopolskiej ) z uwagi na zgromadzenie na Drodze Krajowej nr 11 na wysokości wsi Koszuty.

"Podczas zgromadzeń funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach" - informował w poniedziałek sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji. "Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów" - apelował.

O utrudnieniach w Wielkopolsce piszemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro