Reklama

Poznań w rankingach wyprzedził Frankfurt nad Menem. Stał się jednym z najlepszych europejskich miast. Jaśkowiak dumny

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Prezydent miasta Poznania z dumą zakomunikował tę informację.

To już kolejny raz Miasto Poznań "stanęło" na podium w rankingu fDi Intelligence: Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024. W kategorii "przyjazność biznesowi" Poznań zajął II miejsce! W klasyfikacji ogólnej natomiast stolica Wielkopolski zajęła VII miejsce.

Ranking pokazuje, że stolica Wielkopolski nieustannie się rozwija. Działający tutaj inwestorzy mogą liczyć na wsparcie z naszej strony, wysoko wykwalifikowaną kadrę, odpowiednią infrastrukturę i dobry klimat do prowadzenia swojej działalności. Cieszę się, że rozwój Poznania dostrzegany jest na arenie międzynarodowej - powiedział z dumą Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Raport przygotowali eksperci fDi Intelligence, branżowego magazynu, należącego do Financial Times. W tegorocznym zestawieniu przebadano aż 330 miast, które podzielono pod względem liczby ludności na pięć kategorii: główne, duże, średnie, małe i mikromiasta. Następnie oceniano je w sześciu podkategoriach: "potencjał gospodarczy", "kapitał ludzki i styl życia", "efektywność kosztowa", "połączenia komunikacyjne", "przyjazność dla biznesu" oraz "strategia FDI".

Jak poinformował Jacek Jaśkowiak - Stolica Wielkopolski wyprzedziła pod wieloma względami takie miasta jak Frankfurt nad Menem, czy Goeteborg.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro