Reklama
Reklama

W centrum Poznania powstanie nowy apartamentowiec znanego dewelopera

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Ataner buduje nowe mieszkania przy starych wieżowcach z biurami.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, przy ulicy Piekary trwa budowa apartamentowca ze 115 mieszkaniami. Obiekt ma mieć trzy kondygnacje podziemne i osiem naziemnych. Na parterze zaplanowano klasycznie lokale usługowe. Projekt powstał w pracowni Ewy i Stanisława Sipińskich.

Nowy budynek przysłoni trzy wieżowce o 15 kondygnacjach, które stoją przy Piekarach od lat 60. ubiegłego wieku. Z tego, jak będzie prezentować się budynek, zadowolony nie jest osiedlowy radny ze Starego Miasta. - Nie widzę tu żadnego urbanistycznego założenia niestety.... nie dostrzegam miastotwórczego charakteru rozwiązania. W uwagach do mpzp mieszkańcy wskazywali m.in. potrzebę zieleni, nowych drzew. Tego znowu zabraknie. Planiści chcieli zasłonięcia modernistycznych budynków, te rzeczywiście będą zabudowane, ale dlaczego architektura wywodzącą się z tej samej idei bloku! - pisze na stronie internetowej Rady Osiedla Stare Miasto Tomasz Dworek.

Zwraca też uwagę, że przed wojną ulica Piekary prezentowała się pięknie z kamienicami. Nowy apartamentowiec nie przywróci jej natomiast dawnego blasku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro