Reklama

Wyjątkowa atrakcja dla zakochanych dziś nad poznańską Maltą

archiwum | fot. MPK Poznań
archiwum | fot. MPK Poznań

Na trasę wyjedzie "ryjek" z "kowbojką".

W Poznaniu Walentynki wciąż trwają. Dziś uruchomiona zostanie kolejka wąskotorowa, którą w atrakcyjny sposób można dotrzeć z okolic ronda Śródka do Nowego Zoo. Na szlak wyjedzie "ryjek" z "kowbojką".

"Zarówno "ryjek", jak i "kowbojka" to wagony wyjątkowe. "Ryjek", czyli wagon MBxc1-41, to najstarszy zachowany w Polsce czynny wagon z napędem spalinowym - został wyprodukowany w 1932 roku. W najbliższą niedzielę pociągnie "kowbojkę", jak nazywany jest wagon nr Bxhi 00300014 254-1, prawdopodobnie z 1912 roku - niegdyś służył on jako znormalizowany wagon bagażowy, ale w toku eksploatacji został przebudowany na klasyczny wóz pasażerski. Obecnie jest najstarszym czynnym wagonem pasażerskim na Kolejce Parkowej Maltanka" - przypomina Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Skład będzie kursował co godzinę od 10.00 do 16.00: o pełnych godzinach zaplanowano odjazdy ze stacji Maltanka, a 30 minut później ze stacji Zwierzyniec (ostatni kurs ze Zwierzyńca o godz. 16.30). Bilety można kupić na stacjach początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę. W weekendy i święta bilet jednorazowy kosztuje 10 zł (ulgowy) oraz 14 zł (normalny).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro