Reklama
Reklama

Koniec koczowiska Romów na byłych działkach przy Lechickiej? Są nowe informacje

Widok na koczowisko | fot. Czytelnik
Widok na koczowisko | fot. Czytelnik

Zawieszono postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej.

O tej sprawie piszemy na epoznan.pl już od początku stycznia. Jak informowaliśmy, w listopadzie do urzędników wpłynął wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Budowa zespołu budynków wielorodzinnych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowanego przy ul. Tymienieckiego w Poznaniu". To teren, na którym dziś żyją Romowie. Już wtedy informowaliśmy, że pojawiły się nieoficjalne informacje, że to właściciel terenu przymierza się do jego sprzedania, ale już z przygotowanym wstępnym projektem zabudowy.

Do sprawy wraca dziś "Głos Wielkopolski". Jak ustalili dziennikarze 15 lutego Wydział Klimatu i Środowiska zawiesił postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej. Dodano, że na wniosek samego dewelopera.

"WKiŚ wydał postanowienie o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia na wniosek inwestora"- przekazała dziennikarzom Joanna Żabierek, rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania. Powody na razie nie są znane. Ustalono, że już na początku stycznia" WKiŚ wezwał wnioskodawcę do złożenia wyjaśnień uzupełnienia karty informacyjnej w zakresie ochrony powietrza oraz ochrony przed hałasem".

Bez decyzji środowiskowej, inwestor nie może się starać o pozwolenie na budowę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro