Reklama
Reklama

16-latek spod Poznania walczy z nowotworem mózgu. To czwarty rak w jego życiu. Jest zbiórka

fot. siepomaga.pl
fot. siepomaga.pl

Adrian musi przyjmować specjalny inhibitor, który jest bardzo drogi.

Choć ma dopiero 16 lat, Adrian Sołtysiak z Gruszczyna mierzy się już z czwartym nowotworem. - Za mną wiele lat ciężkich zmagań w różnych szpitalach onkologicznych. Z powodu bardzo rzadkiego zespołu CMMRD mam genetyczne predyspozycje do nowotworów. Obecnie od wakacji mierzę się ze złośliwym guzem mózgu - nieoperacyjnym glejakiem - wyjaśnia.

Nastolatek przeszedł już radioterapię i chemioterapię, ale standardowe leczenie przestało działać. W grę wchodzi leczenie specjalnym inhibitorem, ale miesięczna kuracja kosztuje aż 70 tysięcy złotych. - Celem tej zbiórki jest zabezpieczenie mojego leczenia na najbliższe miesiące. Co będzie dalej - trudno jeszcze powiedzieć.

Jak zaznacza Adrian, lek musi dostać jak najszybciej. To dla niego jedyna szansa na zatrzymanie glejaka. O swoim dziecku piszą też rodzice. - Pomimo takiego bagażu doświadczeń Adrian nigdy nie chciał, by definiowała go choroba, nie oczekiwał taryfy ulgowej i nie epatował sobą. Wiele osób z jego otoczenia dopiero niedawno dowiedziało się o wszystkim, co przeszedł. Adi wkłada wiele wysiłku, by każdy dzień przeżyć najlepiej, jak umie. Kocha bilard i swoje dwa psy, które jak mówi, są najlepszym, co go w życiu spotkało. Uwielbia układać klocki Lego i grać z bliskimi w Uno. Jesteśmy z niego bardzo dumni, bo pomimo zmęczenia i fizycznego bólu mobilizuje się ze wszystkich sił do nauki (w ramach edukacji domowej), nigdy nie narzeka, ma duże poczucie humoru i jest empatyczny.

Pomóc można TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro