Reklama

Ważny poznański wiadukt już ze stałą organizacją ruchu. Zakończono prace

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o wiadukt Kosynierów Górczyńskich.

Jak podawaliśmy już na epoznan.pl, prace na wiadukcie w ciągu ulicy Głogowskiej trzeba było przeprowadzić, bo woda z systemu odwodnienia oddziaływała na środkowe przęsło i głowice podpór konstrukcji. Dochodziło tu do korozji betonu oraz stali. Wykonawca miał naprawić izolację, co wiązało się z rozbiórką części nawierzchni, a następnie jej odtworzeniem.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Poznańskie Inwestycje Miejskie podają, że większość prac na zachodniej nitce wiaduktu udało się już zrealizować. Wykonawca zaczyna więc proces przywracania tu stałej organizacji ruchu.

- Od 15 lutego (czwartek) przestaną obowiązywać ograniczenia prędkości i udostępniony zostanie prawy pas ruchu, który był niedostępny podczas robót. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie. W rejonie inwestycji prowadzone będą jeszcze pozostałe prace, głównie u spodu wiaduktu - podaje PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro