Reklama
Reklama

Przybory kuchenne ze sklepu Action wycofane ze sprzedaży. Jeśli masz je w domu, koniecznie musisz się ich pozbyć. Są bardzo szkodliwe

fot. GIS
fot. GIS

Chodzi o włoskie przybory kuchenne pakowane po 3 sztuki. Sprzedawane w sklepie Action.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofaniu zestawu 3 przyborów kuchennych ze względu na stwierdzoną migrację pierwszorzędowych amin aromatycznych z tych produktów do żywności.

Pierwszorzędowe aminy aromatyczne to substancje szkodliwe dla zdrowia, które nie powinny znajdować się w żywności. Produkt: 7410500 Zestaw przyborów kuchennych (3 sztuki) - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Numer partii: Q 116784

Kod kreskowy: 8003512787676

Importer: Pengo SpA Italy Via A. Pigafetta n 3, Bassano del Grappa (VI), 36061

Dystrybutor w Polsce: Action Logistic Poland Sp. z o. o., ul. Wojewódzka 10, 40-026 Katowice.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania tych produktów. Sklep Action zobowiązał się do wycofania wyżej wspomnianych przedmiotów, jednak osoby, które nabyły przybory kuchenne, powinny pozbyć się ich. Nie należy używać produktów wskazanych w komunikacie do kontaktu z żywnością.Firma Action poinformowała, że w przypadku posiadania powyższego artykułu o numerze partii Q 116784, należy przestać go używać i zwróć go do sklepu Action - poinformował GIS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro