Reklama

17-latek potrącony na pasach przewleczony 1,5 kilometra przez drugie auto.Jest pierwszy zarzut w sprawie koszmarnego wypadku

fot. Elżbieta Rzepczyk / jarocinska.pl
fot. Elżbieta Rzepczyk / jarocinska.pl

Do tragedii doszło 25 stycznia w Cielczy pod Jarocinem.

Jak pisaliśmy już na epoznan.pl, około 7.20 rano w 17-latka przechodzącego po pasach uderzył kierowca seata alhambra, 54-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Wstępnie ustalono, że po potrąceniu przez seata ciało 17-latka zostało zahaczone przez samochód nadjeżdżający z przeciwnego kierunku i przemieszczone około 1,5 kilometra od miejsca pierwszego potrącenia. Kierowca drugiego pojazdu nie zatrzymał się w miejscu zdarzenia. Znaleziono tam jedynie ciało nastolatka.

Jak podaje jarocinska.pl, 17-latek feralnego dnia był w drodze do szkoły - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Wiadomo już, że zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 54-latek, który siedział za kierownicą seata. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

W dalszym ciągu nie jest znany kierowca, który przeciągnął ciało nastolatka o mniej więcej 1,5 kilometra. Nie wiadomo też, jakim samochodem się poruszał. Jeśli ktoś był świadkiem tego zdarzenia i ma jakiekolwiek informacje, może kontaktować się z policją pod numerem 47 77 55 200.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro