Reklama
Reklama

Przez Poznań przejdą uczestnicy Drogi Krzyżowej. Będą utrudnienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

W czwartek.

Na 15 lutego zaplanowano Poznańską Drogę Krzyżową. Jej uczestnicy wyruszą o 18.30 z fary przy ulicy Gołębiej. Wcześniej, bo o 18.00, arcybiskup Stanisław Gądecki rozpocznie tu mszę świętą. Droga Krzyżowa przejdzie z fary na plac Mickiewicza.

Zarząd Dróg Miejskich podaje, że trasę wyznaczono ulicami Świętosławską, Starym Rynkiem, Paderewskiego, Al. Marcinkowskiego oraz Św. Marcin. - W związku z tym należy liczyć się z chwilowymi utrudnieniami w ruchu pojazdów i pieszych w rejonie przemarszu. Na trasie procesji wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne, a zgromadzenie zabezpieczane będzie przez służby policji, Straży Miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na sygnały służb - podaje ZDM.

W tym roku uczestnicy Drogi Krzyżowej będą prosić Boga o uświęcenie rodzin i poszanowanie życia ludzkiego. - Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne i wszystkich Polaków, oraz uprosić potrzebne łaski dla współczesnych chrześcijan - podaje archidiecezja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro