Reklama
Reklama

Problem z windami na Dworcu Zachodnim PKP. Powtarzające się awarie i bezdomny alkoholik stacjonujący w jeden z wind

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Windy na Dworcu Zachodnim notorycznie ulegają awarii.

Redakcja epoznan.pl informowała wielokrotnie na łamach o tym, że windy co chwilę ulegają awarii. Za każdym razem musi interweniować Straż Pożarna, która wydobywa pasażerów z zatrzaśniętej windy. Mimo tak licznych zgłoszeń i artykułów w tej sprawie, wciąż nie naprawiono wind.

Tym razem do redakcji epoznan.pl napisał Czytelnik, który również informuje o awarii wind, dodatkowo okazuje się, że w jednej z wind stacjonuje bezdomny alkoholik. - Kolejny raz na Dworcu Zachodnim w Poznaniu nie działa żadna winda, dwie mają awarię, a w trzeciej, która znajduje się od strony tramwaju przesiaduje upojony bezdomny. Dziś na prośbę matki z dzieckiem, która przyjechała odebrać z pociągu osobę niepełnosprawną, sokistka nie poczuwała się do pomocy. Proszę o interwencję ponieważ, sprawa jest nagminna. Osoby niepełnosprawne, czy matki z małymi dziećmi nie są w stanie dotrzeć na perony - wiadomość została przesłana do redakcji we wtorek po godzinie 20:00.

Do sprawy odniósł się rzecznik PKP. - Windy, o których mowa w artykule, nie są naszymi urządzeniami, w związku z czym nie odpowiadamy za ich stan techniczny. Dodatkowo winda, w której przebywał bezdomny, nie znajduje się nawet na dworcu, tylko obok, poza terenem PKP, w tunelu prowadzącym na przystanek Poznańskiego Szybkiego Tramwaju - wyjaśnia Michał Stilger, rzecznik PKP.

  • Aktualizacja
    środa, 14.02.2024 r., godz. 13.12
    Aktualizacja
    środa, 14.02.2024 r., godz. 13.12
    Jak poinformował nas rzecznik Straży miejskiej Przemysław Piwecki, jeden z mężczyzn zajmujących windę trafił do szpitala, a drugi (który zajął jego miejsce) po wytrzeźwieniu trafił do ośrodka dla bezdomnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro