Reklama
Reklama

Nocna akcja służb w regionie. Chodzi o puste faktury m.in. za usuwanie gniazd bobrów

fot. KAS / CBA
fot. KAS / CBA

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 4 osoby.

Jak podaje KAS, na terenie Wielkopolski przeszukano kilkanaście lokalizacji związanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej. - Grupa przestępcza działała w latach 2019-2022 na terenie całego kraju. Stworzyła sieć firm, które wystawiały puste faktury. Dokumentowały m.in. fikcyjny handel stalą i materiałami budowlanymi, leasing samochodów a nawet... usuwanie gniazd bobrów - podaje KAS.

Była to trzecia realizacja służb w tej sprawie. Tym razem chodziło o puste faktury na około 20 milionów złotych. Szacuje się, że budżet państwa mógł stracić na procederze 4,5 mln złotych. Zatrzymano 4 osoby, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstw i przestępstw skarbowych polegających na uczestniczeniu w zorganizowanej grupie przestępczej, posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami oraz popełnieniu oszustw podatkowych.

Zatrzymani trafili do aresztu. Zabezpieczono ich mienie o wartości ponad 7,5 mln złotych. - Dotychczas w sprawie jest 30 podejrzanych, z czego wobec ośmiu zastosowano tymczasowy areszt. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe i dozór policyjny.

W sumie mowa jest o nieprawidłowościach na około 57 mln złotych. W trakcie śledztwa zabezpieczono już mienie warte ponad 19 mln złotych. Nie jest wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro