Reklama
Reklama

Wielkopolscy rolnicy się nie poddają. Zapowiedzieli kolejną blokadę Poznania!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Ma się odbyć 20 lutego.

W ostatni piątek blisko 1400 ciągników rolniczych wjechało do centrum naszego miasta powodując ogromne utrudnienia w ruchu. Przedstawiciele rolników spotkali się z wojewodą i przekazali jej swoje postulaty. Ostatecznie wojewoda przyznała, że spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze i obiecała przekazać postulaty do Warszawy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Rolnicy nie są jednak zadowoleni z obrotu spraw. Organizacja zrzeszająca rolników z naszego województwa Rola Wielkopolski zapowiedziała więc podjęcie kolejnych działań. - Dołączyliśmy do blokady granicy w Dorohusku. Mimo że transport kołowy został zatrzymany przez rolników to przeładunek zbóż i rzepaku trwa w najlepsze na kolei, na co uzyskaliśmy dowody. Skala tego zjawiska jest przytłaczająca i jeżeli nic się nie zmieni to w żniwa czeka nas katastrofa - podają. - W związku z tym, że władza udaje, że problemu nie ma ogłaszamy że 20 lutego zostaną zablokowane wszystkie drogi prowadzące do Poznania oraz wjazdy na autostradę A2.

Więcej szczegółów mamy poznać wkrótce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro