Reklama

Zakaz siadania w komunikacji miejskiej dla osób w brudnych strojach?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Z taką propozycją wychodzi nasz Czytelnik.

- Mam pytanie do Czytelników, którzy jakiś czas temu poruszali problem kładzenia nóg na siedzenia w pociągach. Co zrobić z osobami w zabrudzonym ubraniu lub roboczym. Czy nie powinny być przepisy jasno ustalające, iż osoby w zabrudzonych rzeczach lub stroju roboczym mają zakaz siadania na fotelach w komunikacji miejskiej? Pod karą grzywny 500 zł - proponuje.

Na epoznan.pl wielokrotnie pisaliśmy o pasażerach - zarówno tramwajów i autobusów, jak i pociągów, którzy kładli buty lub stopy na siedzeniach czy trzymali na siedzeniach mokre parasole. Nie pisaliśmy jednak o tym, by komuś przeszkadzała obecność w pojeździe komunikacji miejskiej osoby w brudnym stroju roboczym.

Zgodnie z regulaminem przewozów ZTM Poznań, pasażer jest obowiązany do stosowania się do szeroko rozumianych "zasad współżycia społecznego". W przepisach porządkowych jest informacja, że nie można umieszczać nóg na miejscach do siedzenia, ale nie ma o tym, że z przejazdów nie mogą korzystać osoby w brudnym ubraniu. Co o tym sądzicie?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro