Reklama

Dobra wiadomość dla kierowców. Te odcinki autostrad mają być bezpłatne!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Autostrada Wielkopolska

Chodzi również o A2.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, prywatni koncesjonariusze na autostradach A4 i A2 nie mają co liczyć na przedłużenie koncesji przez Ministerstwo Infrastruktury. Jednak na zmiany kierowcy muszą jeszcze poczekać.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Pierwsza z umów wygaśnie w marcu 2027 roku. To umowa koncesyjna dotycząca A4 Katowice - Kraków. Kierowcy mają tu od tego czasu nie płacić za przejazd.

"Umowy koncesyjne dotyczące A2 Świecko - Nowy Tomyśl - Konin wygasną w 2037 r. Po wygaśnięciu tych umów również nie przewiduje się zawierania kolejnych na eksploatację oraz nie zakłada się odpłatności przejazdu pojazdów osobowych oraz motocykli tymi odcinkami" - poinformował w rozmowie z PAP Rafał Jaśkowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

"Odcinki zarządzane obecnie przez koncesjonariuszy po wygaśnięciu umów przejdą w zarząd Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad" - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro