Reklama

Taki obiekt może powstać w Poznaniu. "Chcemy pomóc wychowywać kolejne olimpijki i olimpijczyków"

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To Ogólnopolskie Centrum Sportów Plażowych.

Jak informują pomysłodawcy, takich miejsc brakuje w całym kraju. Dodają, że wiele osób amatorsko grających jesienią i zimą na halach otwarcie deklaruje, że z chęcią zamieniłoby grę w siatkówkę halową, na całoroczne granie na piasku, jeśli byłaby możliwość. Jak wskazano w całym naszym kraju takich obiektów można naliczyć jedynie 12, w tym 4, z których korzysta Kadra Polski. Są to Gliwice (3), Spała (4, boiska kadrowe), Kraków (1), Olsztyn (1), Warszawa (3).

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Obecnie najwięcej szans na powodzenie i realizację plażowej inwestycji obserwuje się w Poznaniu. Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, przy współudziale organizacji Proskos i Piach i Podróże, stworzyły i sfinansowały projekt całorocznego zadaszonego kompleksu czterech boisk" - informuje Zespół Napiachu.pl

Obiekt miałby być zlokalizowany na os. Piastowskim przy istniejących czterech boiskach otwartych Piach i Podróże, a więc docelowo w miejscu inwestycji, kortów byłoby nawet 8. Siatkówka nie byłaby jedyną uprawianą dyscypliną. Obiekt umożliwiłby grę również w tenisa plażowego, piłkę ręczną plażową, czy beach soccer. Planowane są także inne aktywności, jak zumba, zajęcia z przygotowania motorycznego, joga, czy crossfit na piasku.

Jak wskazali pomysłodawcy, stan prac jest na tyle zaawansowany, że projekt ma już pozwolenie na budowę, które obowiązuje przez najbliższe dwa lata. Wcześniej dokonano niezbędnych pomiarów geodezyjnych.

"Taki obiekt to ogromna szansa na rozwój siatkówki plażowej w Polsce. Odpowiadamy na rosnący popyt. W samym Poznaniu i okolicach są tysiące plażowiczów, którzy przyszliby pograć na takich całorocznych boiskach. Otrzymaliśmy rekomendację od Polskiego Związku Piłki Siatkowej, z którym współpracujemy. Chcemy pomóc wychowywać kolejne olimpijki i olimpijczyków, wspierać Szkoły Mistrzostwa Sportowego w naborach do Kadry, a także promować sporty plażowe w środowiskach amatorskich, które są nieskończenie duże. Liczę, że rozmowy w najbliższych miesiącach przyniosą dobre wieści i ta inwestycja stanie się możliwa do zrealizowania" - mówi nam Marcin Szczechowicz, prezes Akademii Proskos i właściciel Piach i Podróże.

Jak właśnie przekazano, Polski Związek Piłki Siatkowej, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polska Federacja Tenisa Plażowego przesłały pisma rekomendujące powstanie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych. To kolejny krok bliżej realizacji.

"Cieszymy się, że co kilka dni spływa do nas nowe pismo z rekomendacją i słowami wsparcia dla tego strategicznego projektu. Jestem zbudowany wsparciem, jakie nasza otrzymaliśmy od poszczególnych związków sportowych oraz działaczy i znakomitych sportowców. To najlepsze, co możemy teraz zrobić. Jestem przekonany, że takimi działaniami zbliżamy się krok po kroku do realizacji inwestycji, która, jak przekonują najważniejsze organizacje sportowe w Polsce, jest niezbędna do rozwoju dzieci, młodzieży, amatorów i wyszkolenia kolejnych pokoleń mistrzowskich w naszym kraju" - kończy Marcin Szczechowicz.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro