Reklama
Reklama

Ukrainiec wielokrotnie łamał prawo pod Poznaniem. "Pod eskortą zostanie doprowadzony do granicy i przekazany ukraińskim służbom"

fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Ma zakaz wjazdu do Polski przez 5 lat.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze SG z poznańskiej Ławicy skontrolowali ośmiu cudzoziemców, z których troje za naruszenie przepisów pobytowych lub popełniane przestępstwa zostało zatrzymanych.

"We wtorek 6 lutego funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy podczas odprawy granicznej samolotu rejsowego do Gruzji, skontrolowali dokumenty pięciu Gruzinów, którzy jak się okazało, nie opuścili terytorium Polski po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu ich pobytu, bez konieczności posiadania wizy. Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt w Polsce, obywatele Gruzji otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu i zezwolono im na wylot do kraju pochodzenia" - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W tym samym dniu poznańscy funkcjonariusze SG przyjęli od policjantów 31-letniego Ukraińca wraz z wnioskiem o wydanie decyzji w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu. "Przekazany Ukrainiec był wielokrotnie notowany oraz zatrzymywany przez stróżów prawa z Tarnowa Podgórnego za jazdę pod wpływem alkoholu, na dodatek bez posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. 31-latka zatrzymano oraz wydano decyzję w sprawie natychmiastowego zobowiązania do powrotu. Cudzoziemiec Obywatel Ukrainy otrzymał również pięcioletni zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych krajów strefy Schengen" - dodaje rzecznik.

Z kolei w podpoznańskim Przeźmierowie strażnicy graniczni wylegitymowali obywatelkę Filipin, która nie wykonała zasądzonej już wcześniej decyzji zobowiązującej ją do opuszczenia Polski. Skontrolowano także obywatelkę Indonezji, która nie miała przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ją do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. "W konsekwencji obie kobiety zatrzymano. Obywatelce Filipin umożliwiono powrót do kraju przez lotnicze przejście graniczne, natomiast Indonezyjkę zobowiązano w ciągu 30 dni do powrotu oraz dodatkowo orzeczono zakaz ponownego wjazdu do państw obszaru Schengen przez okres 1 roku" - tłumaczy ppor. SG Biskupik.

#sg

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami IMGW. Również dla Poznania!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro