Reklama

Kierowcy mają problem z włączeniem się do ruchu. Powstanie minirondo

fot. Frauke Riether z Pixabay
fot. Frauke Riether z Pixabay

Od poniedziałku ruszają prace.

12 lutego rozpocznie się wprowadzanie czasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Borówki i Żywicznej na Kobylepolu. Ma to związek z planowaną docelową organizacją, która ma upłynnić ruch samochodowy na tym skrzyżowaniu i poprawić bezpieczeństwo.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Obecnie kierowcy jadący ul. Borówki w kierunku centrum Poznania mają problem z włączeniem się do ruchu, ponieważ droga ta od strony południowej jest podporządkowana ulicy Żywicznej. W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie minirondo o średnicy 4 m" - informują przedstawiciele PIM.

Jak przekazano, wprowadzona na czas dokonywania modyfikacji skrzyżowania czasowa organizacja ruchu zakłada m.in. zawężenie jezdni na jego łuku do minimum 5 m i ograniczenie prędkości do 30 km/h. "Pojawi się oznakowanie pionowe, a także poziome, które będzie wskazywało trajektorie poruszania się pojazdów. W trakcie przeprowadzania zmian wszystkie relacje na skrzyżowaniu zostaną zachowane. Jeśli będzie zachodzić taka potrzeba, np. w przypadku jazdy po skrzyżowaniu autobusów lub pojazdów o większych gabarytach, ruch będzie kierowany ręcznie" - dodają.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w tym miejscu i zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro