Reklama
Reklama

W planach jest ogromna inwestycja. "To będzie taki superprzystanek"

Wizualizacja | fot. konin.pl
Wizualizacja | fot. konin.pl

Wiadomo więcej.

O inwestycji informowaliśmy już na łamach epoznan.pl, zaraz po tym, jak prezydent Konina Piotr Korytkowski pokazał wizualizacje na portalu społecznościowym. "Tak może wyglądać nowoczesne centrum przesiadkowe w Koninie obok Wieży Ciśnień. Zadaszenie, poczekalnia dla pasażerów, zieleń. Z radością dzielę się z Państwem koncepcją, którą otrzymaliśmy dosłownie kilka dni temu. To co, budujemy?" - napisał.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak przekazują urzędnicy z Konina, z bardzo pozytywnym odbiorem koninian spotkała się koncepcja rozbudowy terenów przy konińskiej Wieży Ciśnień. "Centrum będzie łączyć różne środki transportu. Będzie do dyspozycji pasażerów MZK, PKS oraz prywatnych przewoźników. Sąsiaduje z nowym dworcem PKP, z postojem taksówek. Będą z niego mogli korzystać rowerzyści. To będzie taki superprzystanek" - wyjaśnia prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Jak przekazano, zgodnie z opracowaną koncepcją - przy Wieży Ciśnień, gdzie dziś są miejskie przystanki, powstanie budynek pełniący funkcję poczekalni dla pasażerów, miejsca odpoczynku dla kierowców, toaleta dla podróżnych i kierowców, parking, udogodnienia dla rowerzystów.

Budowa centrum jest jednym z założeń dużego projektu "Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim". Powstał on w partnerstwie Konina z Turkiem, Kołem i Słupcą oraz ze spółkami MZK i PKS. Ta ostatnia inwestycja jest planowana na dwa lata, ma zostać oddana do użytku w 2026 roku.

"Cały projekt - łącznie z planami partnerów - opiewa na 220 milionów złotych, z czego 70% wydatków to dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, 15% - wsparcie z budżetu państwa, 15% - środki własne" - przekazali urzędnicy z Konina.

Dziś w mediach społecznościowych opublikowano koleją wizualizację w formie krótkiego filmu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro