Reklama

To mogło zakończyć się tragicznie. Kierowca uratował pieszemu życie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. freestocks-photos z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. freestocks-photos z Pixabay

52-latek wpadł do rowu melioracyjnego wypełnionego wodą.

Jak informują policjanci, do niebezpiecznej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Boguniewskiej w Rogoźnie.

"Idący wzdłuż jezdni 52-letni mężczyzna stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego niemal do pełna wypełnionego wodą. Z pomocą ruszył przejeżdżający tamtędy pan Maciej, mieszkaniec Rogoźna, który wszedł do wody, wydobył mężczyznę, a następnie ułożył w pozycji bezpiecznej. Zorientował się, że zdrowie poszkodowanego jest zagrożone, wezwał więc pomoc i opiekował się nim do czasu przybycia Policji i służb ratunkowych" - relacjonuje sierż. szt. Izabela Leśnik, oficer prasowy policji w Obornikach.

"Nie należy, tak jak uczynił to Pan Maciej, ulegać przekonaniu, że człowiek zataczający się jest pod wpływem alkoholu, czy też, że poradzi sobie sam. Reagować należy w każdej sytuacji gdy dostrzeżemy zagrożenie, pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności by samemu nie znaleźć się w niebezpieczeństwie" - dodaje.

Jak podkreślono, gdyby nie społeczna postawa mieszkańca Rogoźna, przedstawiona sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Na szczęście człowiek wymagający pomocy medycznej, otrzymał ją na czas.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro