Reklama

Najsłynniejsze pomosty w regionie niemal gotowe. Jeszcze w lutym odbiory

fot. Janusz Nowak / Michał Pyrzyk FB
fot. Janusz Nowak / Michał Pyrzyk FB

Powstały w Słupcy.

Już latem ubiegłego roku informowaliśmy na epoznan.pl o niebanalnym pomyśle realizowanym w Słupcy. Na Jeziorze Słupeckim wybudowano kilka pomostów - niezwykłych. Są to pomosty okrągłe, które w ostatnich miesiącach wzbudziły duży zachwyt w całym kraju.

Za koncepcję odpowiadał Paweł Grobelny. - Układ pomostu składa się z dwóch okręgów o różnych średnicach i ma w założeniu zapraszać mieszkańców do odkrywania natury, przyglądania się różnorodności roślin i spojrzenia na jezioro z różnej perspektywy w zależności od miejsca zatrzymania się na okręgu - wyjaśniał latem ubiegłego roku ówczesny burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk. - Okręgi celowo rozmieszczone zostały w miejscu wysokich trzcin i traw, tak aby czasami perspektywa była zamknięta na jezioro, a w innych momentach otwierała się na nie. Dodatkowo pomosty zostaną wzbogacone w siedzisko, tak aby można było w tym miejscu pobyć dłużej i odpocząć.

Teraz prace przy budowie pomostów dobiegają końca. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Warta pełniący obowiązki burmistrza Jacek Szczap, jeszcze w lutym planowane są odbiory. Obecnie przeprowadzane są ostatnie prace wykończeniowe. Zaznaczył przy tym, że pomost, który równocześnie jest częścią powstającego basenu, zostanie oddany do użytku latem, a więc w trakcie sezonu kąpieliskowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
59.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro