Reklama
Reklama

Poznańska AWF ma nowego rektora

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

To prof. dr hab.Jacek Zieliński.

Uczelniane Kolegium Elektorów 8 lutego wybrało, prof. dra hab. Jacka Zielińskiego na stanowisko Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kadencję 2024-2028.

Prof. dr hab. Jacek Zieliński jest w obecnej kadencji Prorektorem ds. Studiów i kierownikiem Katedry Kinezjologii Sportu. W 1996 r. uzyskał dyplom magistra na Wydziale Wychowania Fizycznego w AWF w Poznaniu. Stopień naukowy doktora uzyskał z wyróżnieniem w 2004 r., doktora habilitowanego w 2013 r., a tytuł profesora w 2021 r.

Jak przekazano, prof. Zieliński jest trenerem I klasy w tenisie, II klasy w lekkiej atletyce oraz instruktorem narciarstwa. Od ponad 20 lat współpracuje z trenerami i zawodnikami kadr narodowych lekkiej atletyki, triathlonu, taekwondo olimpijskiego, kajakarstwa, boksu i szermierki, zawodnikami futsalu i kolarstwa, stawiając na kompleksową diagnozę i wspomaganie treningu. Był nagradzany i wyróżniany: Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, Srebrnym i Złotym Medalem im. Jędrzeja Śniadeckiego za pracę naukową przez Rektora AWF w Poznaniu, Medalem "Zasłużony dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Weteranów" przez prezesa PZWLA, Srebrną Odznaką PZT za zasługi dla rozwoju tenisa w Polsce, Nagrodami Rektora AWF w Poznaniu za pracę naukową.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
32.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro