Reklama

Pierwsza w tym roku edycja programu "Mieszkanie do remontu". Dla kogo?

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Do wzięcia jest 13 lokali mieszkalnych.

W zeszłym roku w ramach programu Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych przekazał poznaniakom 50 mieszkań do remontu. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, jest więc kontynuowany. - W pierwszej tegorocznej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 13 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery pokoje. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 134 metry kwadratowe - wyjaśnia Łukasz Kubiak z ZKZL. - Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w ścisłym Centrum m.in. przy ul. Stary Rynek, ul. Święty Marcin czy ul. Krakowskiej. Zainteresowani mogą również liczyć na lokale oddalone od serca Miasta między innymi przy ul. Gruszkowej czy ul. Wybickiego - dodaje.

Aby dostać mieszkanie w ramach programu, trzeba je wyremontować w maksymalnie pół roku (w przypadku strychu to rok). Przez czas remontu nie płaci się czynszu, a po nim podpisywana jest umowa na czas nieokreślony.

- Program "Mieszkanie do remontu" dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne.

Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro