Reklama
Reklama

Wielki protest rolników w piątek w Poznaniu. Co z objazdami? Jest komunikat policji i prośba

fot. Rola Wielkopolski FB
fot. Rola Wielkopolski FB

Rolnicy mają protestować w Poznaniu mniej więcej do 16.00, ale później muszą wyjechać z miasta.

Utrudnień na ulicach trzeba się więc spodziewać od mniej więcej 8.00 rano nawet do wieczora. - Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego oraz stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym - informuje poznańska policja.

Wiadomo już, że z ruchu wyłączona będzie al. Niepodległości na odcinku od ulicy Niezłomnych do Cytadeli. Ale utrudnień będzie zdecydowanie więcej. - W piątek już od godziny 8.00 mogą pojawić się pierwsze utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania, a w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Natomiast na skrzyżowaniach przelotowych, zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz komunikacyjnych - dodaje.

Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem i wskazywać kierowcom możliwe drogi objazdowe. - W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

Funkcjonariusze zapowiadają, że o utrudnieniach będą informować na bieżąco. Podobnie działać mają zarządcy dróg.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro