Reklama

Są kolejne informacje w sprawie piątkowego protestu rolników. "Poznań będzie zablokowany cały". Radzą, by opuścić miasto do 8.00

fot. Rola Wielkopolski FB
fot. Rola Wielkopolski FB

Do miasta mają wjechać setki ciągników.

Od kilku dni informujemy, że w piątek w Poznaniu może dojść do paraliżu komunikacyjnego. Wielkopolscy rolnicy właśnie na ten dzień zapowiedzieli swój protest przed Urzędem Wojewódzkim w centrum Poznania. W poniedziałek podawaliśmy, że do miasta może wjechać 1000 ciągników, ale organizacja zrzeszająca rolników Rola Wielkopolski podaje, że pojawiły się kolejne punkty, z których ciągniki będą nadjeżdżać do Poznania. Obecnie jest ich już 12. Tym bardziej warto w piątek zostawić samochód w domu i nie wjeżdżać do centrum, jeśli nie ma takiej konieczności. Protest odbędzie się o 10.00, ale utrudnienia zaczną się już około 8.00.

Więcej szczegółów podali organizatorzy protestu. - W ubiegły poniedziałek reprezentacja rolników została zaproszona na rozmowy z policją. Policjanci obiecali nie zaogniać sytuacji, ma obyć się bez blokowania ciągników, czy dawania mandatów na siłę za byle co (trzymamy za słowo). Zastrzegli sobie jednak, że do miasta nie będą wpuszczane pojazdy z pełnymi przyczepami czy beczkami - podaje Rola Wielkopolski. - Policja ma też umożliwić nam dojazd pod sam Urząd Wojewódzki, zamykając tyle dróg, ile będzie tylko konieczne - dodaje.

Rolnicy zapowiadają, że w trakcie protestu będą rozdawać owoce i warzywa mieszkańcom Poznania. Przy okazji będą ich informować o tym, o ile koszty żywności są zawyżane przez pośredników i markety. - O godzinie 12 grupa delegatów złoży na ręce wojewody nasze postulaty. Dostajemy wiele pytań o to, które trasy i o której będą nieprzejezdne. Ilość ciągników sprawi prawdopodobnie, że w momencie zjeżdżania się maszyn do miasta, Poznań będzie zablokowany cały, dlatego radzimy, że jeżeli ktoś musi opuścić miasto, niech zrobi to do godziny 8.00. Zaznaczamy, że dojazdy do szpitali pozostaną przejezdne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
17.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro