Reklama
Reklama

Znowu intensywny ostrzał Ukrainy przez Rosjan. Poderwano bombowce. Wojsko aktywowało polskie i sojusznicze myśliwce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Łukasz Kędziora

Komunikat wydało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

- Informujemy, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi na terytorium Ukrainy. Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację. Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju - czytamy w komunikacie DO RSZ.

Jeden z naszych Czytelników napisał do nas, że F-16 w środę rano wyleciały z Krzesin. Wojsko nie podaje jednak takich informacji.

Wiadomo, że Rosjanie znowu masowo atakują Ukrainę. Po 5.00 rano polskiego czasu w wielu miastach Ukrainy zawyły syreny, zaapelowano do mieszkańców o przeniesienie się do schronów. Do eksplozji doszło m.in. w Mikołajowie, Kijowie i Charkowie. Do wybuchów doszło też zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Polską - w obwodzie lwowskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
14.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro