Reklama

Wiele się może zmienić. Aż 100 milionów złotych na poznańskie drogi

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. ZDM Poznań

Na wtorkowej sesji miejscy radni przyjęli uchwałę dotyczącą wysokości środków dla osiedli na budowę i remonty dróg lokalnych na lata 2025-2029.

Jak przekazano, jednostki pomocnicze będą miały do swojej dyspozycji 80 mln zł na budowę nowych dróg oraz 20 mln zł na remonty ulic (rocznie do wydania 4 mln zł) na lata 2025-2029. podkreślono, że to znaczny wzrost w porównaniu do lat 2020-2024. Wtedy rady osiedli dysponowały 50 mln zł na budowę oraz ponad 12 mln zł na remonty dróg.

"Pieniądze na budowę dróg lokalnych trafią do 16 osiedli peryferyjnych, gdzie część ulic nie jest utwardzonych. Dzięki temu zmniejszają się różnice w infrastrukturze drogowej pomiędzy obrzeżami Poznania a osiedlami położonymi w centrum" - informują miejscy urzędnicy.

Jak wskazano, w ubiegłych latach ze środków na budowę dróg lokalnych wykonano między innymi: ul. Kunickiego (od ul. Kwiatkowskiego do ul. Rejewskiego), Kaczmarka, Krynicką (od ul. Zakopiańskiej do Czorsztyńskiej), Kościańską (od Bojanowskiej do Obrzańskiej), Rozwadowską (od ul. Starołęckiej do ul. Staszowskiej), Mleczową, Glinienko, Rubinową, Modrzejewskiej czy odcinek ul. Sierpowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
53.78 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro