Reklama

Poznań ma jedyną taką Biedronkę w kraju

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Działa przy Piątkowskiej.

Choć zdecydowana większość Biedronek w Polsce wygląda tak samo - ma taką samą bryłę i wnętrze, zdarzają się wyjątki od reguły. Przy ulicy Piątkowskiej w Poznaniu powstała jedyna taka Biedronka w kraju. Wybudował ją deweloper Trei Real Estate Poland, który w sąsiedztwie stawia inwestycję UP2U.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- W związku z prowadzonymi przez nas działaniami związanymi z realizacją PRS UP2U, przeprowadziliśmy relokację Biedronki, która znajdowała się na zakupionej działce i wybudowaliśmy ją na sąsiadującym terenie. Została ona zaprojektowana z myślą wkomponowania jej w istniejący tam kontekst urbanistyczny i funkcjonalny. Wyróżnia się dynamiczną bryłą, unikatową architekturą, a także zastosowaniem wysokich jakości materiałów wykończeniowych na elewacji, co nie jest standardową praktyką w tego typu realizacjach. Wznosząc ten obiekt, ściśle współpracowaliśmy z Architektem Miasta Poznania. Aby uzyskać warunki zabudowy, razem z biurem architektonicznym Litoborski i Partnerzy przedstawiliśmy projekt, opracowany na podstawie wielu analiz oraz najlepszych praktyk projektowych, w których design wykracza poza przyjęte dotychczas schematy - mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Elewacja sklepu ma formę żaluzji z płyt włókno-cementowych. Deweloper przyznaje, że podobne rozwiązanie zastosowano tylko w dwóch sklepach w Europie. Ale w poznańskim obiekcie postawiono też na zrównoważony rozwój. Budynek ma zielony dach, jest wyposażony w pompy ciepła, zbiorniki na wodę deszczową i żaluzje fasadowe. Przed wejściem jest plac, a nie parking. - Znajdują się tam między innymi schody z siedziskami o dynamicznej formie, wysoka i niska zieleń (w tym drzewa lipowe, krzewy kwitnące i roślinność okrywowa), ławki oraz pochylnia, która pozwala osobom z niepełnosprawnościami na bezproblemowy dostęp do obiektu. Zainstalowano tam również stojaki rowerowe, a w kolejnych etapach inwestycji planowane są także zadaszony parking dla samochodów czy stacja naprawcza dla rowerów.

UP2U to pierwsza w Polsce inwestycja PRS tego dewelopera. Co to oznacza? Powstanie tu 460 wyposażonych mieszkań na wynajem i około 875 metrów kwadratowych powierzchni usługowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro