Reklama
Reklama

Niezwykłe pociągi wyruszą na wielkopolskie szlaki!

fot. Koleje Wielkopolskie
fot. Koleje Wielkopolskie

Będzie je można zobaczyć od 7 do 9 lutego.

"Pociąg Zwycięstwa" to inicjatywa związana ze 105. rocznicą zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. - W pociągu wiedza historyczna będzie prezentowana wśród młodych mieszkańców regionu w niecodzienny sposób. Organizatorami projektu są Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Koleje Wielkopolskie, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości - informują organizatorzy.

Koleje Wielkopolskie informują, że specjalnie w związku z projektem przygotowano 3 pociągi. - Będą się w nich odbywać zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół naszego województwa. Prowadzący wykłady i prezentacje rekonstruktorzy i nauczyciele historii w czasie podróży w barwny sposób przybliżą uczestnikom "lekcji na szynach" wydarzenia ze zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Przewiduje się, w ciągu trzech dni w wydarzeniu weźmie udział 3000 dzieci i młodzieży z województwa. Lokalne wydarzenia zaplanowano w Obornikach, Gnieźnie, Wrześni, Ostrzeszowie i Lesznie. Inauguracja odbędzie się po 12.00 w środę na Dworcu Letnim w Poznaniu. Poniżej trasy przejazdu w poszczególne dni:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro