Reklama
Reklama

Duża poznańska inwestycja pnie się w górę. Będzie to największy obiekt tego typu w Polsce

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

City Logistics Poznań III powstaje przy ulicy Obodrzyckiej.

Jesienią ubiegłego roku Panattoni rozpoczęło budowę swojego najnowszego poznańskiego parku logistycznego. Będzie on w całości zajęty przez firmę Raben, a wykonawcą jest Harden Construction. To największy City Logistics w Polsce.

- Tego typu inwestycje służą m.in. do obsługi logistyki ostatniej mili, w efekcie czego nierzadko są zlokalizowane w granicach administracyjnych miasta. Tak też jest i w tym przypadku. Hala magazynowo - produkcyjno -usługowa o powierzchni 43 400 mkw. będzie zlokalizowana w południowej części Poznania przy ulicy Obodrzyckiej, 7 km od węzła Krzesiny przy autostradzie A2 łączącej Warszawę z Niemcami - informuje wykonawca.

Obiekt będzie mieć prawie 44 tysiące metrów kwadratowych i jest pierwszą budową realizowaną przez Harden Construction w Poznaniu. Prace mają potrwać do drugiego kwartału 2024 roku. - Obecnie powstaje dach oraz elewacja. Zakończono już roboty żelbetowe, a montaż prefabrykatów jest na ukończeniu. Zaawansowanie rzeczowe prac wynosi obecnie 50%. Na terenie budowy działa ponad 150 osób - dodaje.

Budynek realizowany jest w wysokim standardzie zrównoważonego budownictwa. Stosowane są tu materiały przyjazne dla środowiska, systemy ograniczające zużycie energii i wody, instalacja fotowoltaiczna, a także zaplanowano strefy zielone z domkami dla owadów, łąkami kwietnymi.

- Magazyn w pełni zostanie zajęty przez spółkę Raben Logistics Polska będącą jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. W sumie na powierzchni blisko 44 tys. mkw. znajdzie się powierzchnia magazynowa, biurowa oraz 4200 mkw. strefy z kontrolowaną temperaturą i wilgotnością. Takie rozwiązanie pozwala na przechowywanie np. wymagających produktów spożywczych. Ponadto posadzka w alejkach regałowych zostanie wykonana zgodnie z normą VDMA (niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Inżynierii Mechanicznej), dzięki czemu możliwe będzie zastosowanie wózków VNA, przystosowanych do poruszania się w wąskich alejach magazynów, co pozwala zwiększyć możliwości składowania towarów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro