Reklama

Jeśli nie musisz, w piątek rano nie wybieraj się autem do centrum Poznania. Do miasta nadjadą setki ciągników!

fot. Rola Wielkopolski FB
fot. Rola Wielkopolski FB

Podano więcej szczegółów.

Już w czwartek informowaliśmy, że organizacja zrzeszająca wielkopolskich rolników - Rola Wielkopolski - organizuje wielki protest w naszym mieście. Odbędzie się w piątek, 9 lutego. Wstępne szacunki mówiły, że do naszego miasta może wjechać nawet 1000 ciągników.

Wiadomo już, że rolnicy będą zjeżdżać do Poznania z dziewięciu punktów zbiórek. Te będą zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie, Wolsztynie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Cerekwicy, Golęczewie, Kostrzynie Wielkopolskim i miejscowości Trzebaw. - Rolnicy docierają do najbliższego z punktów zbiorczych i kolumnami jadą na Poznań, pod Urząd Wojewódzki. Zadaniem koordynatorów jest zaplanowanie trasy i godziny wyjazdu tak aby o godzinie 10.00 spotkać się na miejscu - podają organizatorzy wydarzenia.

Rolnicy podkreślają, że znają swoje problemy, ale miasto nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym się mierzą. Stąd protest właśnie w mieście.

Przypomnijmy, że ostatni ogólnopolski protest miał miejsce w styczniu. Wówczas blokowano ważne trasy, również w naszym regionie. Według rolników nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów. Stąd kolejna akcja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
59.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro