Reklama
Reklama

Duża akcja policji. Ujawnili niemal 150 wykroczeń w jeden dzień. "Najwięcej popełnili piesi"

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Posypały się mandaty i pouczenia.

W czwartek kaliscy policjanci, przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji policjanci skupili się nie tylko na przestrzeganiu przepisów drogowych przez pieszych i rowerzystów, ale również sprawdzili, to czy kierowcy zachowują szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych.
"Policjanci nadzorem objęli miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili łącznie 148 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych jak i kierujących pojazdami. Najwięcej spośród ujawnionych wykroczeń, bo aż 63 popełnili piesi, którzy łamali przepisy drogowe związane z nieprawidłowym przejściem przez jezdnię" - informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ponadto policjanci odnotowali 25 wykroczeń dotyczących kierowców pojazdów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych, 8 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 11 wykroczeń dotyczących rowerzystów, którzy nieprawidłowo poruszali się po chodniku lub przejściu dla pieszych.

"W wyniku ujawnionych naruszeń funkcjonariusze stosowali pouczenia bądź nakładali mandaty karne. Podczas działań policjanci przypominali o obowiązkach, które spoczywają na pieszych i rowerzystach, jako uczestnikach ruchu drogowego, zwracając uwagę na fakt, iż regulacje dotyczące kierowców nie zwalniają pieszych z zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro