Reklama

45-latka odpowie za serię kradzieży z włamaniem. Znalazła... kartę bankomatową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jan Vasek z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jan Vasek z Pixabay

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę podejrzaną o serię kradzieży z włamaniem.

"Mieszkanka gm. Włoszakowice pod koniec grudnia 2023 roku posługiwała się znalezioną w sklepie kartą bankomatową. W ciągu kilku godzin wykorzystała ją pięciokrotnie, płacąc zbliżeniowo za zakupy w różnych punktach na terenie Śmigla. Ostatniej transakcji nie udało się jej zrealizować, gdyż pokrzywdzona 35-latka zablokowała kartę, po tym jak zorientowała się o zagubieniu karty oraz jej wykorzystaniu przez nieznaną osobę" - relacjonuje asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy policji w Kościanie.

Pokrzywdzona powiadomiła o zdarzeniu policjantów szacując straty na kwotę 190 zł. "W wyniku prowadzonych działań, w tym m.in. analiz płatności kartą i monitoringów ustalili osobę odpowiedzialną za to przestępstwo. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 45-latce zarzuty pięciu kradzieży z włamaniem oraz jego usiłowania, do których się przyznała. Zwróciła również skradzione pieniądze pokrzywdzonej" - dodaje rzecznik.

Policjanci po raz kolejny przypominają - płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. W przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.30 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro